تولیدکننده مواد شوینده و ضدعفونی کننده

کاربرد متفاوت مایع ظرفشویی که از آن بی خبرید

دیگر مطالب کاربردی
•  نحوه ارسال محصولات
•  شماره حساب های ما
•  چه مایع ظرفشویی خوبه؟
•  بهترین ضد عفونی کننده سطوح
•  ضد عفونی کننده دست، دشمن کرونا
•  خرید محلول ضد عفونی کننده سطوح و اماکن عمومی
•  کاربرد های متفاوت شیشه پاک کن
•  جوهر نمک چیست و آشنایی با مهم ترین کاربرد های آن
•  مزایای استفاده از نرم کننده لباس
کاربرد مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی خوب نوعی تمیز کننده است که در برندهای مختلف در تمامی خانه ها یافت می شود. همانطور که از نامش پیداست مورد استفاده آن شستن ظرف ها ست اما این تنها کاربرد مایع ظرفشویی نیست. مایع ظرفشویی کاربردهای زیادی دارد که بسیاری از آن ها مد نظر خریداران قرار نگرفته و ما در این نوشتار به کاربرد های متفاوت مایع ظرفشویی که از آن بی خبرید می پردازیم. استفاده های جالب و کاربردهایی که هیچ موقع مورد توجه نبوده اند اما بسیار کاربردی هستند و اطلاع از آن ها دست ما را برای استفاده از مایع ظرفشویی بازتر می کند .
شاید تعجب کنید اگر بگوییم مایع ظرفشویی یکی از پرکاربردترین تمیزکننده و ضدعفونی کننده ها در منزل است به شرط انکه در کیفیت بالا و بر اساس ویژگی های سازگار با پوست دست و ... بکار گرفته شود. جایگزینی مایع ظرفشویی به جای بسیار از تمیزکننده ها در منزل امر رایجی است که از سوی خانم خانه صورت می گیرد. با ما همراه شوید تا با کاربردهای بی نظیر مایع ظرفشویی آشنا شویم.
مقاله مربوطه: چه مایع ظرفشویی خوبه؟
مایع ظرفشویی و تمیز کردن مبلمان
جنس مبلمان ها متفاوت است. مبلمان هایی که از جنس چرم، پلاستیک و ... هستند را می توان با اسپری کردن مایع ظرفشویی رقیق شده با آب تمیز نمود. مایع ظرفشویی را که با آب رقیق کرده اید بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید و پس از مدت زمانی با دستمالی تمیز روی سطح بکشید. هرگونه چربی و آلودگی موجود در سطح مبلمان به این روش از بین خواهد رفت. حتی می توانید میز و صندلی ناهار خوری، میز و صندلی حیاط و ... را نیز به کمک محلول رقیق شده مایع ظرفشویی تمیز کنید.

مایع ظرفشویی و چربی زدایی
لوازم آشپزخانه بیش از لوازم دیگر فضاها چرب و آلوده می شوند و نیاز به تمیزی دارند. اگر دیگر فضاهای خانه را هرازگاهی گردگیری و تمیز میکنیم، باید آشپزخانه را هرچد هفته یکبار تمیز کرد. چربی ناشی از پخت و پز بیشترین اثر را در میزان آلوده شدن دارد. خصوصا وسایلی که به گاز و فر نزدیک هستند بیشترین میزان چربی را به خود می گیرند و مایع ظرفشویی می تواند پاک کننده ای قوی برای این وسایل باشد چراکه بهترین تمیز کننده چربی است. مایع ظرفشویی را در مقداری آب یا سرکه سفید ریخته و با دستمال و یا اسکاچ بر روی سطوح دارای چربی بکشید و سپس کف اضافه را پاک کنید. اجاق گاز، توستر، میکسر، یخچال و حتی سرامیک نزدیک گاز به راحتی با مایع ظرفشویی تمیز می شوند.
هرچند پاک کننده های مخصوص و چربی زداها با قیمت بالایی عرضه می شوند اما مایع ظرفشویی هم می تواند به همان اندازه کارآمد باشد. ترکیب مایع ظرفشویی با انواع اسید ها بهترین چربی زدا را به دست می دهد. هرکجای آشپزخانه لکه ای می بینید مایع ظرفشویی را با اسید ملایم مانند آبلیمو و یا سرکه رقیق کرده و به جنگ لکه بروید.

مایع ظرفشویی و چربی زدایی لباس
لکه های روغن، لباس کار کثیف، لکه های عرق و ... بر روی لباس بسیار ناخوشایند هستند اما خیالتان راحت باشد که این لکه ها هرچه هم قوی باشند در برابر مایع ظرفشویی فاریلو کم می آورند. برای از بین بردن لکه ها از روی لبسا کافی ست لباس را چند ساعتی در آب گرم و مایع ظرفشویی قرار دهید و سپس آن را شست و شو داده و آبکشی نمایید . مقداری مایع ظرفشویی بر روی لکه ریخته و بگذارید تا فرآیند شیمیایی خود به خود لکه را تمیز کند .
معمولا یقه پیراهن و لبه آستین لکه های زیادی از کثیفی هایی دارد که تمیز کردن آن به راحتی امکان پذیر نیست . بهتر است برای تمیزکردن این لکه ها از لباس از مایع ظرفشویی کمک بگیریم .

مایع ظرفشویی و تمیز کردن لوازم شخصی
اگر دقت کرده باشید برس موی سر، پدها و براش های آرایشی و ... پس از مدتی بسیار کثیف می شوند و لکه های چربی روی آن ها به نمایش در می آیند . بهترین تمیز کننده برای این لوازم هم مایع ظرفشویی میز کننده قوی و مناسبی است.
شاید تعجب کنید اما مایع ظرفشویی به خوبی برس و شانه شما را تمیز خواهد کرد. برس را در ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی بگذارید و پس از مدتی ببینید برس تا چه حد تمیز شده است.

مایع ظرفشویی و سرویس بهداشتی و حمام
ترکیب سرکه سفید یا آبلیمو با مایع ظرفشویی به خوبی کاشی و شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام را تمیز می کند. ترکیب را روی سطح بریزید و پس از مدتی با آب تمیز کنید. خواهید دید کاربرد مایع ظرفشویی در تمیز کردن کاشی و شیرالات حمام و سویس بهداشتی تا چه حد کارآ خواهد بود.

تمیز کردن جواهرات و برق انداختن آنها
ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیجات
تمیز کردن عینک و شیشه ها
تمیز کردن لاستیک و بدنه ماشین
نم کردن لولای در و رفع صدای لولا
تمیز کردن فیلتر های تهویه کننده هوا از جمله فیلتر هود
از بین بردن بوی بد سینک و فاضلاب
و ...
از کاربرد های مهم و موثر مایع ظرفشویی هستند. مایع ظرفشویی اگر با کیفیت باشد خصوصیات مطرح شده را خواهد داشت و در این بین برند فاریلو به دلیل داشتن کیفیت بالا و سازگاری با پوست دست، رایجه بی نظیر و قدرت تمیز کنندگی بی نظیر بسیار توصیه می شود.
می توانید در منزل خود بنشینید و از فروشگاه اینترنتی فاریلو انواع مواد شوینده  و تمیز کننده را خریداری نمایید.

نـظـرات کاربران
سبد خرید
رفتن به بالای سایت