تولیدکننده مواد شوینده و ضدعفونی کننده

تفاوت بین صابون و مایع دستشویی

دیگر مطالب کاربردی
•  روش های ضدعفونی کردن خانه و محیط کار برای مقابله با کرونا
•  ضد عفونی کننده دست، دشمن کرونا
•  ژل ضدعفونی کننده دست
•  خرید مستقیم مواد شوینده و بهداشتی
•  مایع دستشویی انتخابی مناسب به جای صابون
•  خرید بهترین و خوشبوترین مایع دستشویی
•  قبل از خرید مایع دستشویی این نکات را بدانید
•  مراقب مسمومیت انواع شوینده ها باشید
•  بهترین مایع دستشویی آنتی باکتریال
مایع دستشویی بهتر است یا صابون ؟

یکی از مطالب مهم و کاربردی در زمینه بهداشت فردی را می توان شستن دست ها بعد از انجام فعالیت یا قبل از خوردن غذا مطرح نمود که نظافت آن مستلزم استفاده از شوینده های بهداشتی مناسب می باشد. اما استفاده از این شوینده های بهداشتی که در دو نوع صابون و مایع دستشویی وجود دارد ذهن افراد را در زمینه استفاده از کدام یک از این شوینده ها در جهت رعایت بهداشت بهتر است را مطرح می نماید.
لذا ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت بین صابون و مایع دستشویی آشنا نماییم تا با آگاهی از این اطلاعات اقدام به خرید بهترین نوع شوینده در جهت نظافت دست ها نمایید.
به همین جهت در راستای دسترسی به این سوال که مایع دستشویی بهتر است یا صابون می توانید به ادامه مقاله توجه نمایید.

تفاوت بین صابون و مایع دستشویی
طی تحقیقات انجام شده در راستای جلوگیری از بیماری های عفونی و باکتریایی محققان به این موضوع پی برده اند که نظافت دست ها علی الخصوص شست و شوی آن ها به طور روزانه 5 تا 7 بار الزامی می باشد. همین مطلب سبب می شود استفاده از شوینده بهداشتی مناسب در این جهت را حائز اهمیت سازد.
در گذشته بیشترین نوع استفاده از این شوینده ها را می توان مرتبط به صابون بیان کرد. اما وجود عواملی که در ادامه به شرح آن می پردازیم سبب شد تا تحقیقات انجام شده بر روی این موضوع استفاده از این نوع محصول بهداشتی جهت شست و شوی دست ها را مناسب ندانند. از علل و تفاوتی که در صابون نسبت به نوع صابون مایع که در اصل همان مایع دستشویی می باشد و امروزه پیشنهاد استفاده از آن جایگزین مناسبی برای صابون هست را می توان موارد زیر بیان نمود :
- استفاده از صابون و قرار گرفتن آن در برابر آب و رطوبت به سبب خاصیت حلالیتی که در این ماده پدید می آید تا کف جهت شست و شو را ایجاد نماید را می توان از مواردی بیان نمود که امکان قرارگیری این شوینده بهداشتی را در معرض آلودگی دو چندان می نماید. همچنین استفاده مشترک از این محصول یکی دیگر از مواردی است که در بروز مشکلات عفونی و باکتریایی تاثیر گذار می باشد و همین موضوع یکی از عامل هایی محسوب می گردد که استفاده از این شوینده بهداشتی از نوع صابون را منع می نماید.
- تفاوت دیگر در بین صابون و مایع دستشویی را می توان ph محصولات بیان کرد که به سبب قرار گرفتن ph صابون در بازه 8 تا 9 این محصول خاصیت قلیایی بیشتری را به خود می گیرد و در نتیجه این خاصیت سبب بروز عارضه هایی هم چون بروز حساسیت در پوست از جمله خشکی می گردد اما در مایع های دستشویی این ph خنثی بوده و از بروز مشکلات پوستی جلوگیری می نماید.
- تفاوت دیگر در بین صابون و مایع دستشویی را می توان وجود گلیسیرین مطرح نمود. صابون ها فاقد گلیسیرین بوده و در نتیجه دارای خاصیت نرم کنندگی یا رطوبت رسانی به پوست نمی باشند اما بالعکس مایع دستشویی حاوی گلیسیرین از شوینده های بهداشتی هستند که در راستای سلامت پوست تولید می گردندو به عنوان مایع دستشویی نرم کننده شناخته می شوند.
- استفاده راحت تر از مایع دستشویی به جای صابون و بهداشتی تر بودن این محصول در جهت استفاده در مکان های عمومی هم چون مساجد، هتل ها و ... یکی دیگر از تفاوت هایی است که استفاده از مایع دستشویی را بر صابون ارجح کرده است.
تمامی موارد ذکر شده بالا از تفاوت های اساسی در بین مایع دستشویی و صابون می باشد.

مایع دستشویی بهتر است یا صابون ؟
با توجه به بیان اطلاعات بالا و آگاهی از تفاوت بین مایع دستشویی و صابون می توان استفاده از مایع دستشویی را به عنوان یک شوینده بهداشتی در راستای نظافت و بهداشت بهتر از صابون های جامد بیان نمود.
اما نکته ای دیگر در زمینه خرید این نوع از شوینده های بهداشتی خرید بهترین و با کیفیت ترین این محصولات می باشد که در این مبحث به سبب وجود برند های متعدد افراد به دنبال بهترین برند شناخته شده در تهیه این محصولات هستند. برند فاریلو از برند های تولید محصولات بهداشتی می باشد که با تولید انواع مختلف رایحه ای مایع دستشویی با رنگ های مختلف توانسته نظر خریداران در باب انتخاب بهترین مایع دستشویی را برطرف سازد.

خرید مایع دستشویی
برای خرید بهترین نوع مایع دستشویی با بهترین ترکیبات و رایحه ها به صورت مایع دستشویی معطر یا ساده می توان برای پر نمودن قفسه های فروشگاه ها با بهترین برند متناسب با تقاضای نیاز خریداران انتخاب و خرید مایع دستشویی را با برند های شناخته شده که به نوعی امتحان خود را پس داده اند را از فروشگاه پخش لوازم بهداشتی درین گستر به صورت عمده تهیه نمایند. قیمت تولیدی ارائه این محصولات و عرضه آن ها در انواع وزن های مختلف از ویژگی هایی این عمده فروشی آنلاین می باشد.

نـظـرات کاربران
سبد خرید
رفتن به بالای سایت