تولیدکننده مواد شوینده و ضدعفونی کننده

جوهر نمک چیست و آشنایی با مهم ترین کاربرد های آن

دیگر مطالب کاربردی
•  روش های ضدعفونی کردن خانه و محیط کار برای مقابله با کرونا
•  کاربرد های متفاوت شیشه پاک کن
•  مایع دستشویی انتخابی مناسب به جای صابون
•  وایتکس بدون بو چیست؟
•  ویژگی های مایع ظرفشویی مناسب
•  معرفی بهترین مایع ظرفشویی برای پوست
•  خرید بهترین و خوشبوترین مایع دستشویی
•  خرید مستقیم مواد شوینده و بهداشتی
•  بهترین مارک مایع سفید کننده بدون بو
خرید جوهر نمک و کاربرد های آن

جوهر نمک یک ماده شیمیایی است که به صورت طبیعی و سنتزی موجود بوده و با نام هیدروکلریک اسید شناخته می شود یکی از موادی است که به طور طبیعی به عنوان یک اسید برای هضم غذا و به صورت سنتزی برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از مصارف صنعتی از این ماده که بیشترین کاربرد را برای استفاده دارا می باشد می توان به ترکیب گاز هیدروژن کلرید و آب با غلظت حدود 30 درصد اشاره نمود که به صورت مایع در بازار ارائه می گردد. در باب کسب اطلاعات کامل در زمینه این که جوهر نمک چیست و آشنایی با مهم ترین کاربرد های آن می توانید به ادامه مطلب در این زمینه توجه نمایید و بر اساس آن به خرید جوهر نمک بر اساس کاربردهای آن بپردازید.

جوهر نمک چیست و آشنایی با مهم ترین کاربرد های آن
همان گونه که با تعریف جوهر نمک آشنا شده اید در زمینه صنعت استفاده از آن را می توان برای کاربردهایی هم چون ساخت پل و بدنه خودرو و در صنایع شیمایی برای ساخت پلاستیک pvc و تولید فوم های پلی اورتان و کلسیم کلرید اشاره نمود. اما به دور از بحث استفاده از این ماده برای صنعت استفاده از آن در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد که می توانید در ادامه به آشنایی با مهم ترین کاربرد های جوهر نمک و به پاسخ این سوال که از جوهر نمک در چه کارهایی استفاده می کنند، دست یابید.
1. استفاده از جوهر نمک برای مصارف خانگی
جوهر نمک به دلیل خاصیت خورندگی که دارا می باشد مناسب برای تمیز نمودن سطوح های مختلف در خانه می باشد که در زمینه استفاده از آن توصیه می گردد 10 پارت جوهر نمک را با 1 پارت آب ترکیب نموده تا محلول رقیق گردد و سپس آن را بر روی سطوح مورد نظر اسپری کرده و آن را تمیز نمایید. البته در زمینه استفاده از این محلول به سبب مضرات آزار دهنده آن برای دستگاه تنفسی توصیه می گردد در زمان استفاده از آن تهویه مناسب در مکان وجود داشته باشد و در مکان های سر بسته از آن استفاده نشود.
البته نکته قابل توجه دیگر در این زمینه توجه به این نکته می باشد که در زمان استفاده از جوهر نمک آن را با دیگر شوینده ها هم چون وایتکس ترکیب نکنید زیرا تولید گاز سمی کلر سبب بروز مسمومیت می گردد. از علائم بروز این مسومیت می توان به التهاب گلو و بینی، قرمزی چشم، عطسه و حتی بی حسی اشاره نمود. البته در صورت مسمومیت حاد تر تنگی نفس، خفگی و سرفه به همراه سرگیجه وحتی بروز مرگ را می توان بیان نمود.
2. اسید شویی با جوهر نمک
یکی دیگر از کاربرد های جوهر نمک را می توان به از بین بردن زنگ آهن مرتبط  دانست. علاوه بر از بین بردن زنگ آهن برای تمیز نمودن فلزات و حذف ناخالصی ها نیز از آن استفاده می نمایند.
3. تمیز سازی آجر
تمیز سازی آجر یکی دیگر از کاربرد های استفاده از جوهر نمک به عنوان یک جرم گیر می باشد که برای از بین بردن رسوب و کپک و رشد باکتری هایی که به مرور زمان بر روی آجر پدید می آید، مورد استفاده قرار می گیرد.
4. جوهر نمک در بنایی و رنگرزی
قلیایی بودن سطح در رنگرزی و بنایی مانعی است برای به هم چسبیدن مواد و این موضوع با استفاده از جوهر نمک رفع می گردد و به خوبی مواد با یکدیگر چسبیده می شوند.
5. جوهر نمک در استخر
جوهر نمک دارای خاصیت اسیدی می باشد که به منظور حفظ ph و جلوگیری از خوردگی در استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد.
6. صنایع غذایی
همان گونه که در بالا بیان گشته است علاوه بر صنایع استفاده از این ماده به صورت طبیعی برای مصارف غذایی نیز استفاده می گردد که در تولید غذا های کنسروی و نوشیدنی ها برای جلوگیری از فساد استفاده می شود.
از دیگر کاربرد های این نوع محصول می توان به خالص سازی نمک خوراکی، تولید مواد آلی و غیر آلی، بازیابی و احیای رزین های کاتیونی نیز اشاره نمود.

خرید جوهر نمک و کاربرد های آن

در باب خرید جوهر نمک و کاربرد های آن که معمولا به صورت مصارف خانگی مورد تقاضا برای هموطنان می باشد می توانید بهترین برند جوهر نمک را که از برند های تولیدی ایران با نام برند فاریلو می باشد به صورت عمده با حجم های مختلف از فروشگاه آنلاین فاریلو به صورت آنلاین و حتی حضوری خریداری نمایید.

نـظـرات کاربران
سبد خرید
رفتن به بالای سایت